Avasta Play-Doh

Koostisosad

Millest koosneb PLAY-DOH' plastiliin?

LOE LÄHEMALTSulge

PLAY-DOH’ plastiliini täpsed koostisosad on saladus, seega ei saa me neid sinuga jagada. Võime sulle aga öelda, et plastiliin on peamiselt vee, soola ja jahu segu. See EI sisalda maapähkleid, maapähkliõli ega piima kõrvalsaadusi. See SISALDAB nisu. PLAY-DOH’ plastiliin ei ole toiduaine ega ole mõeldud söömiseks.

PLAY-DOH’ plastiliin ei ole mürgine, ärritav ega tekita allergiat, välja arvatud juhtudel, mis on eraldi välja toodud. Nisugluteeni suhtes allergilistel lastel võib toote suhtes tekkida allergiline reaktsioon. Samuti võib PLAY-DOH’ plastiliin kõrge soolasisalduse tõttu olla allaneelamisel kahjulik lemmikloomadele.

Vahvad faktid

Kui teeksid kogu eales toodetud Play-Doh' plastiliinist ühe suure palli, kaaluks see ligi 320 miljonit kilo.
Linnalegendi järgi on nii, et kui võtaksid kogu 1956. aastast praeguseni toodetud Play-Doh' plastiliini ja pigistaksid selle läbi Play-Doh' vahva tehase komplekti, saaksid ussi, millest saad maailmale peale teha 300 ringi.
Play-Doh' plastiliin on number 1 taaskasutatav plastiliin, mida toodetakse igal aastal üle 100 miljoni topsi.
Alates 1956. aastast on muljutud ja voolitud enam kui 430 miljonit kilo ehk üle 2 miljardi topsi Play-Doh' plastiliini.
Alates 1999. aastast on müüdud 7 miljonit Play-Doh' vahva tehase mängukomplekti.

Puhastamine

Siit saad kasulikke nippe, kuidas eemaldada Play-Doh' plastiliini vaibalt, polstrilt ja kangalt.

LOE LÄHEMALTSulge

Kuidas eemaldada Play-Doh’ plastiliini vaibalt, polstrilt või kangalt?
ÄRA kasuta PLAY-DOH’ plastiliini eemaldamisel kuuma vett ega mis tahes puhastuslahuseid. PLAY-DOH’ plastiliini eemaldamiseks vaibalt või kangalt lase sellel täielikult kuivada ja pühi see siis jäiga harjaga maha.
Võib juhtuda, et seda on vaja ka tolmuimejaga puhastada või külmas vees õrna seebiga pesta. PLAY-DOH’ plastiliini täielikuks eemaldamiseks võib juhtuda, et pead protsessi kordama.

Lisanõuanded puhastamiseks

 1. Korja tükid kokku, 1. osa
  Lapsed on mängimise lõpetanud. Siin on viisid, kuidas teha ka koristamine lõbusaks.
  Eemaldage tööpinnalt ja nt ka vaibalt väiksed Play-Doh’ plastiliini tükid, vajutades neile õrnalt suuremat niiske Play-Doh’ plastiliini tükki ja võttes need nii pinnalt ära.
 2. Korja tükid kokku, 2. osa
  Kuivad Play-Doh’ plastiliini tükid saab üldjuhul kõvadelt pindadelt ära tõmmata. ÄRA KASUTA SEEPI JA VETT, sest nii tükid lahustuvad ja neid on raskem eemaldada.
 3. Kui Play-Doh’ plastiliin peaks sattuma vaibale, lase sellel vaiba peal kuivada. Kui plastiliin on kuiv, aita tükkidel jäiga harjaga pinnalt lahti tulla, seejärel korja need kokku või puhastage tavalise tolmuimejaga. ÄRA TEE Play-Doh’ PLASTILIINI MÄRJAKS. ÄRA KASUTA KUUMA VETT EGA PUHASTUSLAHUSEID.
 4. Hoia kaaned peal. Säilita Play-Doh’ plastiliini selle topsides, sulgedes korralikult kaaned. Kui kaas jääb avatuks, kuivab Play-Doh’ plastiliin lõpuks ära.
 5. Tee pilti. See kestab kauem. Sinu laps teeb meistriteose, mida soovid alles hoida, kuid Play-Doh’ kujud kuivavad lõpuks õhu käes ära ja pragunevad. Säilita oma lapse kunstiteos, tehes sellest pilti. Nii saate seda alati imetleda.
 6. Kaasa laps tegevusse. Muutke koristamine mänguks. Palu lapsel üles leida kõik sinised tükid ja panna need topsi, seejärel otsige üles kõik segatud värvidega tükid ja pange need topsi jne. Laulge koristamise ajal laulu, et aeg veel kiiremini kulgeks. Tehke koristamisest võistlus, et kõik saaks korda veelgi kiiremini.

Säilitamine

Loe, kuidas PLAY-DOH' plastiliine pehmeks muuta ja kuidas säilitada PLAY-DOH' plastiliinist tehtud kujusid.

LOE LÄHEMALTSulge

Minu PLAY-DOH’ plastiliin on peaaegu kuivanud. Kuidas saab PLAY-DOH’ plastiliini pehmendada või niisutada?
PLAY-DOH’ plastiliini pehmuse taastamiseks proovi sellele tilk haaval vett lisada ja seejärel PLAY-DOH’ plastiliini niisutamiseks töödelda.
Võid proovida ka nii, et mähid PLAY-DOH’ plastiliini niiskesse paberrätikusse, pannes selle tagasi topsi ja sulgedes kaane. Lase üleöö tõmmata.

Kuidas PLAY-DOH’ plastiliinist tehtud kujusid säilitada?
PLAY-DOH’ plastiliin on mõeldud aina uuesti kasutamiseks. Kui oled lasknud sel kuivada (et tehtud kujusid säilitada), tekivad sellesse tõenäoliselt praod.
Kauakestvate kujude loomiseks osta lähimast kunstipoest ahjus kõvaks muutuvat savi.